ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در  طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین  ـ  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

 عبدالرحیم احمدی، رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت

... با نگاهی اجمالی به دوره‌های پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت تهران، توسعه و پیشرفت‌هایی را در ابعاد مختلف می‌توان شاهد بود. این مهم میسر نمی‌شود مگر با همدلی و حرکت در جهت ارتقاء اهداف اتحادیه البته به حول قوه الهی. از جمله می‌توان نشریه تخصصی صنف ساعت تهران را نام برد که تحت عنوان «عصر زمان» هر دو ماه یکبار به چاپ می‌رسد و در دسترس عموم قرار می‌گیرد. هدف از این نشریه اطلاع ‌رسانی در ابعاد مختلف مربوط به فعل و انفعالات جاری صنعت ساعت در ایران و جهان، امور مربوط به اتحادیه صنف ساعت تهران، معرفی مارک‌های معتبر برای عموم و اطلاع ‌رسانی راجع به مراکز ذیصلاح برای خدمات پس از فروش می‌باشد. نگاهی هم به تاریخ این صنعت و فعل و انفعالات انجام شده در جهان و ایران خودمان داریم. در همین رابطه پیشکسوتان صنف ساعت ایران را معرفی و مخاطبین را با شرح حال آنها آشنا می‌کنیم. با تعمیرکاران مجرب و مراکز معتبر تعمیر ساعت‌های شاخص در این نشریه آشنا  می‌شویم که موضوع قابل تأملی برای مخاطبین می‌باشد. از بعد دیگر به نحوه رسیدگی به شکایات و بازرسی امور صنف هم در نشریه تمرکز داریم و اطلاع ‌رسانی می‌کنیم و در جهت حفظ منافع حقه ضمن رسیدگی به امور مربوطه و آشنایی مخاطبین با نحوه ارائه شکایات شفاف‌سازی می‌کنیم.

شایان ذکر است نشریه عصر زمان در نمایشگاه مطبوعات سال جاری شرکت کرد و بین 950 شرکت کننده عنوان نشریه نمونه را کسب نمود. جا دارد از زحمات بی‌شائبه سرکار خانم مریم بیامنش به عنوان مدیر مسئول و سردبیر نشریه قدردانی نمایم. علاوه بر نشریه، اتحادیه در رسانه‌های اجتماعی، تلگرام و اینستاگرام هم فعال می‌باشد و مخاطبین از آخرین اخبار مربوطه به طور مرتب آگاه می‌شوند.

در راستای اطلاع ‌رسانی و حضور فعال، اتحادیه صنف ساعت تهران خود را موظف میداند که در نمایشگاه‌های مختلف صنعت ساعت در ایران شرکت نماید و ضمن تهیه گزارش‌های موثق از طریق نشریه رسمی اتحادیه اطلاع ‌رسانی نماید. اولین نمایشگاه تخصصی ساعت در محل برج میلاد برگزار شد و بازتاب بسیار افتخارآمیزی برای صنف ساعت تهران به ارمغان داشت. استقبال با شکوه مردم علاقه‌مند جای تمجید دارد و آوازه آن فراتر از مرز ایران انعکاس داشت بطوریکه رسانه‌های عمومی کشورهای سوئیس و قطر راجع به نحوه برگزاری نمایشگاه تخصصی ساعت در تهران اشاره کردند. دومین نمایشگاه با عنوان نمایشگاه طلا، جواهر، ساعت و سنگ‌های قیمتی در جزیره کیش برگزار شد. در مقوله ساعت سه شرکت شاخص شرکت داشتند. با وجود بعد مسافت استقبال قابل توجه‌ای از سوی عموم بعمل آمد و به منظور بهره مندی از متخصصین این صنعت در این نمایشگاه از تعدادی فروشندگان فعال دعوت بعمل آمد که در طول نمایشگاه حضور داشته باشند.

در خصوص تربیت هنرجو در زمینه تعمیرات ساعت، اتحادیه به اهداف برجسته‌ای نائل آمده. هم اکنون در محل اتحادیه این امکان وجود دارد که هنرجویان علاقه‌مند زیر نظر استادان فن آقایان توسل، گلجو، صحنه و پورسنگر دوره‌های تخصصی را بگذرانندو مهم اینکه پس از موفقیت در آزمون فنی، به هنرجویان از سوی دانشگاه علمی - کاربردی مدرک تخصصی اهداء خواهد شد و این مدرک در خارج از کشور هم معتبر است.

در حال حاضر امور مربوط به صندوق قرض الحسنه جاوید در محل اتحادیه انجام می‌شود و هیئت مدیره صنف ناظر مستقیم فعل و انفعالات مربوطه می‌باشد. موجودی صندوق حدود 600 میلیون تومان می‌باشد که توسط اعضاء صنف تغذیه شده و هم اکنون 700 نفر از تسهیلات قرض الحسنه طبق ضوابط بین 2 الی 5 میلیون تومان بدون بهره و کارمزد بهره مند هستند. قبلا امور مربوط به قرض الحسنه برای مدت5 سال توسط آقای ابوالفضل شعبانی انجام میشد و جا دارد از زحمات بی‌شائبه ایشان سپاسگزاری نمایم.

از خداوند هدایت و توانایی خدمت به خلق او را مسئلت دارم.

درباره ما

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود