ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در  طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین  ـ  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

عصر زمان : نسل دوم ساعت هوشمند اپل از یک فناوری نمایشگر برخوردار خواهد بود که کل دستگاه را نسبت به نمونه کنونی باریک‌تر ساخته و احتمالا فضای داخلی بیشتری برای باتری بزرگ‌تر خواهد داشت.

به گزارش عصر زمان  به نقل از دیجی‌تایمز، به گفته شرکت TPK Holding، سازنده پنللمسی و تامین‌کننده قطعات اپل، ساعت هوشمند "اپل واچ 2" از فناوری "راهکار تک شیشه‌ای" (OGS) برای نمایشگر خود استفاده خواهد کرد.

در حال حاضر، ساعت اپل واچ اولیه از نمایشگر "راهکار شیشه روی شیشه" استفاده می‌کند.

در حالی‌که ساعت هوشمند کنونی اپل از دو تکه شیشه ساخته شده، نمایشگر جدید شرکت TPK تنها از یک شیشه استفاده خواهد کرد. این کار نه تنها به ارائه فضای داخلی بیشتر کمک خواهد کرد، بلکه ضخامت ساعت جدید را از نوع اولیه آن کمتر خواهد ساخت.

اما انگار این یک امر رایج شده که هر زمان یک شرکت می‌خواهد فرآیند تولید خود را تغییر دهد، با مشکلاتی روبرو شود و TPK از این امر مستثنی نیست.

ضرر هنگفتی که در سه ماه دوم سال جاری گریبان این شرکت را گرفت، ناشی از کاهش دنباله‌دار سفارش پنل‌هایلمسی برای گوشی‌های آیفون بود و اپل اکنون قصد دارد فناوری پنللمسی را در ساعت جدیدی که قرار است در نیمه دوم سال جاری ارائه شود، از دو شیشه به یک شیشه تغییر دهد. این تغییر در فناوری صفحه لمسی باعث مشکلات فناورانه غیرمنتظره‌ای شد و از این رو، نرخ بازدهی پنل‌های لمسی OGS بسیار پایین تر از حد انتظار بود.

شایعاتی وجود دارد که بر اساس آن‌ها،این شرکت در نهایت قصد دارد نمایشگر اُ.ال‌.ای‌.دی موجود بر روی ساعتکنونی را به فناوری میکرو ال‌.ای‌.دی تغییر دهد. انجام این کار ظاهرا به ارتقای عمل باتری دستگاه کمک کرده و همچنین یک حیطه رنگ غنی‌تر با وضوح بالاتر را ارائه خواهد کرد.

علاوه بر آن، یک نمایشگر میکرو ال‌.ای‌.دی باعث خواهد شد تا محفظه ساعت کنونی، کمی نازکتر شود. البته این تغییر فناوری تا سال 2017 رخ نخواهد داد.

انتظار می‌رود ساعت نسل دوم اپل در ماه سپتامبر معرفی شود و شاید در کنار آن، گوشی آیفون 7 نیز به بازار بیاید. شایعات بر این اساس است که شاید ساعت جدید از یک تراشه LTE برای برقراری ارتباط سلولی، یک دوربین فیس‌تایم و یک پردازشگر خاص S2 برخوردار باشد.

علاوه بر آن، گفته می‌شود که اپل واچ 2 احتمالا یک تراشه جی‌.پی‌.اس دارد که نشان می‌دهد پیگیری فعالیت‌های ورزشی احتمالا رایج‌ترین ویژگی کاربردی این ساعت باشد.

درباره ما

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود