ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در  طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین  ـ  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

عصر زمان : انجام دادن بموقع وظایف در طول روز از سوی بچه‌ها یکی از دغدغه‌های والدین است. والدین دوست دارند که کودک سر ساعت حمام برود، صبحانه، ناهار و شام بخورد، بازی کند و...

اما دائم باید این وظایف را به کودک خود یادآوری کند چرا که کودکان معمولاً درک درستی از این موضوع ها ندارند. از سوی دیگر والدین می‌خواهند کودک استقلال داشته باشد و نمی‌خواهند وظایف آنها را دائماً یادآوری کنند.
به گزارش عصر زمان برای تحقق این هدف شرکتی ابزار پوشیدنی برای کودکان 3 تا 8 سال که هنوز آمادگی درک یادآوری و انجام وظایف خود ندارند، ساخته شده است. پایه این ابزار پوشیدنی، ساعت مبتنی بر آیکون است و هشت پا (Octopus) نام دارد. این ساعت که با سیستم عامل گوشی‌های هوشمند اندروید و IOS کار می‌کند، عادت‌های خوب را به کودکان یاد می‌دهد.
یادآوری وظایف کودکان به صورت آیکون و اعلام زمان آن از اهداف این ابزار پوشیدنی است و کمک می‌کند تا کودک با انجام وظایف خود در سر وقت مسئولیت پذیر، مستقل و با اعتماد به نفس باشد. این ساعت همان‌طور که گفته شد به بچه‌ها با آیکون و ویبره شدن کارهایی که باید انجام دهند را پیشنهاد داده و یادآوری می‌کند. کودک بعد از انجام وظایف خود دکمه ای که روی ساعت تعبیه شده را فشار می‌دهد تا اطلاعات به گوشی هوشمند والدین ارسال شود. این ابزار پوشیدنی هشت پا که با 600 آیکون وظایف مختلف را به کودکان یادآوری می‌کند، مانند دستیار به کودک نیز نکاتی را ارائه می‌دهد و کمک می‌کند تا او بدون کمک والدین، کارهای خود را سر زمان تعیین شده انجام دهد. گفتنی است این هشت پا دارای حالت‌های متعددی است که با رشد کودک تغییر می‌کند و 99 دلار قیمت دارد.

درباره ما

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود