نمایشگاه «بازل 2020» درخشنده تر می شود

نمایشگاه ساعت و جواهرات «بازل ورلد» که ...

قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران

اجاره  غیرمجاز واحدهای صنفی موجب ابطال ...

دوبي ميزبان هفته ساعت مي شود

هفته ساعت دوبي(Dubai Watch Week) از 20 ...

وام صندوق قرض الحسنه اتحادیه صنف ساعت

طی دوره پنجم و ششم هیئت مدیره صنف ساعت ...

باید نمایندگان رسمی و قانونی بتوانند به طور ...

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان ساعت با بیان ...

ساخت دقيق ترين ساعت مچي جهان

کمپاني ساعت سازي «سيتي زن» اعلام کرده ...

موزه زمان «نخستین موزه زمان سنجی در ایران»

موزه زمان «نخستين موزه زمان سنجي در ...

/ با اعمال محدودیت برای واردکنندگان ساعت، شاهد ...

رئیس اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان ...

  .........    .........  

-->

نیاز به واردات ساعت مچی به دلیل عدم تولید در کشور مشهود است

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان ساعت در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف گفت: هیچ گونه تولیدی در ساعت مچی نداریم و در حال حاضر آنچه به فروش می رسد موجودی واحدهای صنفی در انبارها می باشد؛ لذا شدیداً نیاز به واردات ساعت در کشور احساس می شود، اما از ورود آن جلوگیری می کنند در حالیکه کالاهایی که مشابه آن در کشور تولید می شود مشمول این موضوع باید باشد.

عبدالرحیم احمدی افزود: عدم ورود این کالای مهم باعث ورود کالاهای تقلبی می گردد؛ لذا از مسئولان می خواهیم با تجدید نظر و توجه به نیاز کشور راه واردات ساعت را باز بگذارند.

وی در ادامه گفت: ساعت مچی به جهت جحم کم و کوچک بودن برای مسافران به راحتی قابل حمل و نقل بوده و بسیاری از افراد به تعداد زیاد زمان ورود به کشور این کالا را با خود به صورت قاچاق وارد می کنند. اتحادیه تا حد امکان از فروش این نوع واردات در صنوف جلوگیری می کند؛ اما چقدر توان برخورد با گستردگی این کالا در سطح شهر را دارد که بتواند آن را کامل کنترل کند.

وی با اشاره به ساخت انواع ساعت های دیواری در کشور بیان داشت: در کشور ساعت‎های دیواری با موتورهای ژاپنی و چینی ساخته می شود که ۸۰ درصد نیاز کشور را برطرف می کند و گمرکی واردات این ساعتها نیز بسیار بالاست، همچنین این ساعتها به کشورهای افغانستان- پاکستان- عراق و برخی از کشورهای عربی صادر می شود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان ساعت در رابطه با مالیات ادامه داد: سازمان امور مالیانی به هیچ وجه نظرات اصناف را نمی پذیرد، اگر به اصناف اعتماد کند این اعتماد متقابل خواهد شد و باعث ایجاد جریان مثبت می شود همین امر به مرور همه را قانونمند می سازد. اما سازمان امور مالیاتی به هر نحوی خواهان مطالبه مالیات است و توجهی به درآمد یا کسادی کار اصناف ندارد، صنفی که درآمد ندارد چگونه می تواند مالیاتهای گزاف پرداخت کند. اتحادیه ها اعضای خود را می شناسند ، سازمان از اطلاعات هیات مدیره های اتحادیه ها استفاده کند تا هم راحت تر و هم منصفانه تر در جهت اخذ مالیات اقدام نماید.

رئیس اتحادیه ساعت در رابطه با مشکلات اتحادیه بیان داشت: اتحادیه دارای سایت قوی و به روز می باشد، افراد بایستی در هنگام خرید از واحدهای با پروانه کسب معتبر خریداری کنند اما در صورتیکه با خرید کالای تقلبی روبه رو شوند می توانند شکایات خود را به سایت و تلگرام اطلاع رسانی و پی گیری نمایند همچنین نام و مشخصات تعمیرکاران ساعت نیز در سایت موجود می باشد.

احمدی اظهار داشت: اتحادیه ساعت و طلا  مشترکاً سال ۱۳۴۴ تشکیل و در سال ۱۳۷۲ اتحادیه ساعت به طور مستقل شروع به کار کرد، در حال حاضر ۸۶۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب و ۱۴۰ واحد در حال بررسی و تشکیل پرونده هستند، اما به خاطر مالیات های گزاف و عدم در آمد، اعضاء یکی پس از دیگری مغازه های خود را تعطیل و بیکار می شوند تا آنجا که از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۰۰ واحد صنفی تعطیل شده اند.

احمدی افزود: متاسفانه ارگانها و سازمانهای بیشماری هر ماهه در پی مبالغی به عناوین مختلف از صنوف هستند مانند بیمه- عوارض پی در پی شهرداری و حاملهای انرژی که هر روز در حال افزایش است ، کاسب در سال چه میزان در آمد دارد که هر روز به نوعی باید مطالبات سازمان ها و  ادارات مختلف را مضاف بر هزینه های واحد صنفی خود بپردازد و خود نیز توان نگه داری واحد صنفی را داشته باشد؟

از سال  1345  اتحادیه ساعت و طلا به طور مشترک و تحت پوشش یک اتحادیه با نام اتحادیه صنف سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر و ساعت و نقره مشغول به فعالیت گردید ولی در تاریخ 23 / 02 / 1371 جلسه ای برای تفکیک این دو اتحادیه برگزار گردید و رسته سازندگان و فروشندگان ساعت بر اساس مصوبه کمیسیون هیئت عالی نظارت از رسته های مورد عمل اتحادیه صنف طلا، جواهر و نقره منفک و تحت اتحادیه مستقل با نام اتحادیه سازندگان و فروشندگان ساعت تشکیل و رسماً شروع به کار نمود  .

ساختمان اتحادیه

هیئت مدیره دوره چهارم اتحادیه صنف ساعت در اسفند ماه 1387 به تعهد اصلی خود که تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه و بازسازی آن بوده اقدام و بعد از انجام مراحل اداری به صورت کاملا هماهنگ شروع به جمع آوری مبالغ اهدائی از خیرین صنف نموده و پس از جمع آوری نیمی از مبلغ مورد نیاز شروع به تخریب ساختمان قدیمی اتحادیه نمودند و با دریافت مجوز از شهرداری طی 1 سال و 6 ماه که از قبل قول تکمیل آن را داده بودنددر مرداد ماه 1389 ساختمان را در 6 طبقه که شامل 1 طبقه به عنوان زیرزمین ،  1 طبقه به عنوان پارکینگ و 4 طبقه به عنوان اداری به کار خود پایان داده و ساختمان جدید اتحادیه را بهره برداری نمودند .

آمار بازدید

Today38
Yesterday148
This week38
This month16544
Total447519

1399-03-05
ما از کوکی ها برای بهبود وب سایت استفاده میکنیم . کوکی ها برای فعالیت های ضروری وب سایت استفاده و تنظیم شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به قوانین. تایید میکنم تایید میکنم